IMG-071019

7 жовтня 2019 року студенти 131 групи відвідали музей грошей, який знаходиться в Конгрес-центрі УАБС СумДу. Зустріли гостинно та одразу почали цікаву розповідь про неймовірну історію становлення національної валюти – сучасної української гривні, що веде свій шлях від дорогоцінних металів, а саме золота та срібла. Це саме ті матеріали, які можна було вільно ділити, які були портативними та однорідними. Але з часом золото і срібло починало стиратися, потрібно було реформувати стан тодішньої валюти. Тож з ХІ століття «гривня» набула вагового значення, мала форму шестикутної фігури, була об'єктом нарахування цінності на тодішні варіанти товару-еквіваленту.

Чи знаєте ви походження слова «гривня»? За однією з версій істориків сучасна назва української валюти пішла від відомої ще в Київській русі нашийної прикраси, яка мала форму обруча з дорогоцінного металу. Перші згадування про гривню знайдені у «Повісті минулих літ».

Чи знали ви що перші паперові гроші з'явилися в Китаї у 1812 році? Що перші калькулятори були, відверто кажучи, непідйомними? Чи бачили пристрій для зв'язування грошових купюр? Про це та багато іншого цікавого, потрібного для своєї майбутньої професії, дізналися студенти 131 групи, відвідавши музей. У музеї грошей зберігаються оригінальні доларові купюри, покриті справжнім золотом, цікаві скарбнички, перші комп'ютери та давня обчислювальна техніка. Також цікавою була розповідь про людей, що провели досить вагому роботу щодо зовнішнього вигляду сучасної гривні. Отже, ця мандрівка видалася дуже корисною, вам я також раджу обов'язково відвідати це місце.

Олександра Шевчун