1 липня 2014 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про вищу освіту». «Серед головних нововведень, які передбачаються новим Законом - це створення умов для мобільності студентів та викладачів, що сприяє розвитку дистанційного навчання. Також ним передбачено скасування наукового ступеня "кандидат наук" та напрацювання нового механізму вибору ректорів.

Основні нововведення Закону України «Про вищу освіту»

1. Буде створено окремий колегіальний орган – Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

2. Суттєво буде посилено антиплагіатні норми і відповідальність за них (обов'язкове оприлюднення наукових робіт).

3. Створюватиметься новий механізм виборів ректорів вищих навчальних закладів (участь всього викладацького складу та збільшено у відповідній пропорції (не більше 15%) кількість студентів, які братимуть участь у голосуванні). Заплановано, що вибори будуть відбуватися в один тур за системою «перехідного голосу».

4. Для ректорів, деканів і завідуючих кафедрами прописано обмеження перебування на посаді – не більше двох строків (5+5).

5. Усі вищі навчальні заклади отримають право остаточного присудження наукових ступенів (у Нацагентстві залишається питання акредитації спецрад і розгляд апеляцій на їх рішення).