awKdo5cJl5U

Сфера юридичної діяльності охоплює велику частину суспільного життя, вона представлена широким колом установ, організацій, підприємств, знаходить свій прояв у різноманітних суспільних відносинах, що регулюються правом. Юридична освіта на теперішній час є найбільш популярною та бажаною для більшості молодих людей. А юрист – особа, вельми потрібна усім суб'єктам господарської діяльності, органам влади всіх рівнів та пересічним громадянам, оскільки саме ця особа є «правознавцем» та має розумітись на правовому регулюванні суспільних відносин.

Координаційна рада молодих юристів при Сумському міському управлінні юстиції є дуже актуальним та корисним утворенням. Корисним, в першу чергу, для молодих фахівців, які тільки починають свій професійний шлях. Актуальним – тому що співпраця органів державної влади з громадськістю є однією з умов становлення та розвитку громадянського суспільства; тому що підтримка ініціативних та змістовних молодих юристів, безумовно, матиме користь в подальшому для всієї держави, адже найцінніший ресурс країни – це люди, люди освічені, розумні, професійні.

Відповідно до Положення про Координаційну раду молодих юристів при Сумському міському управлінні юстиції, рада є консультативно-дорадчим органом і створена з метою узгодження зусиль молодих юристів в утвердженні високої ролі професії юриста, координації діяльності, пов'язаної з підвищення якості підготовки фахівців у галузі права, залучення молодих правників до нормотворчих процесів, здійснення правоосвітньої та правовиховної роботи, формування активної позиції нового покоління юристів.

Засідання Координаційної ради є формою роботи, яка спрямована в першу чергу на визначення пріоритетів та перспектив у роботі. Члени Координаційної ради молодих юристів при Сумському міському управлінні юстиції пропонують Вашій увазі наступні перспективи:

1. Проводити роз'яснювальну роботу в навчальних закладах району щодо діяльності та функціонування Координаційної ради;

2. Розробляти методичні рекомендації, буклети щодо питань, які розглядаються на засіданнях ради;

3. Висвітлювати проблемні питання в засобах масової інформації;

4. Поєднувати у своєму складі найкращих представників юридичної науки, студентства, юридичного бізнесу та представників влади;

5. Завдяки професійності, ініціативності, кмітливості її учасників досягти беззаперечного авторитету у сфері юридичної діяльності;

6. Сприяти затвердженню поваги до права, підвищенню рівня правосвідомості громадян;

7. Приносити користь суспільству та людям;

8. Обговорювати найбільш цікаві та актуальні питання, які мають місце на теперішній час в системі відносин держави і суспільства, органів державної влади і громадян, а також проблем, колізій, прогалин у законодавстві України, протиріч у сфері правотворення і правозастосування та вироблення певних рекомендацій, тез, висновків або формування більш чіткої позиції молодих юристів зі спірного питання за допомогою «круглих столів»

Членами Координаційної ради молодих юристів при Сумському міському управлінні юстиції є студентки ІІІ курсу Руденко Олена та Ушко Анна. За період перебування в Раді молоді юристи зустрічалися з Марченком Ігорем Васильовичем, головою громадської ради при ГУЮ та адвокатами даної спільноти, щодо працевлаштування за фахом, відвідували виправну колонію № 116 м. Суми, Зарічний районний суд, Сумське міське управління юстиції, проходили стажування в Сумській міській раді, проводили роз'яснювальну роботу для учнів шкіл м. Суми, ознайомлювалися з роботою міського голови Лисенка О. М., голови Ковпаківського районного суду Чернобаєм О. І.

Бажаємо нашим студентам-активістам натхнення у здобутті нових знань та професійного досвіду, наснаги, подальшого кар'єрного росту та масштабних перспектив.