Головна Юридична консультація Новини Розміщення особою постів в соціальній мережі кваліфіковано судом як злочин

Оберіть мову

Ukrainian English French German Russian Spanish
Розміщення особою постів в соціальній мережі кваліфіковано судом як злочин PDF Друк e-mail

revnost-cenoju-v-zhizn 1

Розміщення особою постів в соціальній мережі кваліфіковано судом як злочин проти основ національної безпеки України

Це перше відоме рішення в Україні, за яким особу засуджено до кримінальної відповідальності за ст. 109 КК України «дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади» - за розміщення публікацій та постів в інтернеті, зокрема в соціальній мережі «Вконтакте».

Наприклад: «На добраніч, не дамо відродитись совку, не дамо толерантній Європі змусити нас прийняти біженців. Повалимо уряд і встановимо ОСОБА_3 на чолі із повстанцями». У справі була також проведена судова експертиза писемного мовлення, які підтвердила позицію обвинувачення.

Іншим висновком суду є те, що соцмережа належить до засобів масової інформації в розумінні ЗУ «Про телекомунікації» та ЗУ «Про інформацію».

Обвинувачений визнав себе винним, суд затвердив угоду про визнання винуватості та призначив покарання у вигляді штрафу – 8500 грн. Цікавим є також конфіскація судом належного обвинуваченому речового доказу – комп'ютерного системного блоку, який у справі є знаряддям злочину.

Вирок - Зарічний районний суд м. Суми у справі 591/442/16-к від 2 лютого 2016р. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/55398181

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

© 2019 Коледж СНАУ | Офіційний сайт. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.