Головна Юридична консультація Новини Верховна Рада проголосувала за закон про сурогатне материнство

Оберіть мову

Ukrainian English French German Russian Spanish
Верховна Рада проголосувала за закон про сурогатне материнство PDF Друк e-mail

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмежень у використанні допоміжних репродуктивних технологій».

За відповідний закон під час сесії Верховної ради сьогодні проголосували 250 депутатів з 346, що зареєструвалися в залі, інформує прес-служба ВРУ.

Закон встановлює, що в разі перенесення в організм іншої жінки ембріона людини, зачатого подружньою парою або одним з подружжя, батьками такої дитини є подружня пара, що зачала його.

Закон встановлює, що вік повнолітньої жінки, щодо якої застосовується допоміжні репродуктивні технології, не повинен перевищувати 51 рік на день штучного запліднення або імплантації ембріона.

Питання застосування сурогатного материнства чи штучного запліднення жінки понад 51 років вирішується в порядку, встановленому Кабінетом міністрів.

Крім того, закон встановлює, що сурогатне материнство може застосовуватися тільки у відношенні громадян України або іноземців – громадян тих країн, в яких такий метод репродуктивних технологій не заборонений законом.

Встановлюється, що умовами проведення сурогатного материнства є генетичний зв'язок дитини як мінімум з одним з майбутніх батьків і відсутність безпосереднього генетичного зв'язку з сурогатною матір'ю, крім випадків, коли сурогатною матір'ю є родич майбутніх батьків.

У разі підписання президентом України закон набуде чинності з 1 січня 2013 року.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

© 2019 Коледж СНАУ | Офіційний сайт. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.