Президент України Віктор Янукович підписав закон №243-VІІ "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо порядку перебування дітей у закладах, в яких здійснюється діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування в нічний час", повідомляє прес-служба глави держави в середу.

Цей закон Верховна Рада ухвалила 16 травня.

Закон встановлює, що порушення порядку перебування дітей у закладах сфери розваг або громадського харчування тягне за собою стягнення штрафу з посадових осіб, підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, громадян-власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян суб'єктів підприємницької діяльності від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Законом також встановлюється, що діти у віці до 16 років з 22.00 до 6.00 можуть перебувати в закладах сфери розваги або громадського харчування тільки у присутності хоча б одного з батьків або законного представника дитини.

Власники таких установ повинні вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 6.00 ранку дітей без супроводу.

Крім того, власники таких закладів мають право в період з 22.00 до 6.00 вимагати у відвідувачів таких закладів документи, які підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

Викладач правових дисциплін Л.А. Безрук