Головна Юридична консультація Новини Рішення ВСУ, щодо нарахування та виплати відсотків по депозитам померлим вкладникам.

Оберіть мову

Ukrainian English French German Russian Spanish
Рішення ВСУ, щодо нарахування та виплати відсотків по депозитам померлим вкладникам. PDF Друк e-mail

Верховний Суд України в своїй постанові від 04.09.2013 по справі № 6- 67цс13 проаналізувавши законодавство прийшов до таких висновків. Перш за все згідно ст.608 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється смертю боржника, якщо воно є нерозривно пов'язаним з його особою і у зв'язку з цим не може бути виконане іншою особою.

На думку ВСУ обов'язок нарахування відсотків законодавством пов'язаний саме з самим фактом перебування коштів на депозитному рахунку , а не з якими-небудь іншими факторами про що свідчать імперативні положення ч. 5 ст. 1061 ЦК , що вимагають нарахування встановлених договором відсотків за весь строк з дня , наступного за днем надходження вкладу у банк, і до дня , який передує його поверненню вкладникові або списанню з депозитного рахунку на інших підставах. Взявши це до уваги ВСУ визначив що права вкладника як кредитора за банківським вкладом і, зокрема , право на отримання відсотків згідно з договором не припиняються у зв'язку з його смертю, тому що не є правами , які відповідно до ст . 1219 ЦК не входять до складу спадкової маси. Отже обов'язок банку виконати свої зобов'язання за договором банківського вкладу в повному обсязі, зокрема , нарахувати відсотки за весь термін перебування покладених коштів на депозитному рахунку до моменту їх списання. При цьому спадкоємці вкладника мають право на отримання даних відсотків у повному обсязі.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

© 2019 Коледж СНАУ | Офіційний сайт. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.