З 3 лютого, набув чинності Закон України № 644 -VII "Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини" .

Для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа , що посвідчує особу , та свідоцтва про народження дитини подається заява одного з батьків ( опікуна ) , з яким проживає дитина.

Заява складається у довільній формі із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини. Даний перелік документів є вичерпним .

Орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків ( опікуна ) , з яким проживає дитина , або за місцем народження дитини після звернення одного з батьків ( опікуна ) за призначенням допомоги при народженні дитини:

- самостійно отримує від органів держвлади , органів місцевого самоврядування , установ, з держреєстрів і в порядку обміну інформацією всі необхідні відомості для призначення такої допомоги;

- направляє центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб , дані для реєстрації місця проживання дитини , яке відзначило особа, яка звернулася за допомогою.