DSC9854 1

Реформування органів місцевого самоврядування – нагальне питання, яке постало особливо гостро у світлі останніх подій в Україні. Студенти нашого коледжу з першого року навчання позиціонують себе як такі, що прагнуть працювати за фахом і бути висококваліфікованими спеціалістами, тому не залишаються осторонь актуальних суспільно-політичних проблем сьогодення. Результатом такої активної позиції студентів і співпраці викладачів з ними стала конференція «Пріоритетні напрямки розвитку місцевого самоврядування в Україні» 25 квітня, яка пройшла в рамках тижня правових дисциплін.

Студенти 2 курсу правового відділення пригадали історію становлення та розвитку української моделі місцевого самоуправління, ознайомилися з системами місцевого самоврядування, що вдало функціонують в європейських країнах (на прикладі Франції, Польщі, Великобританії). Більш детально учасники конференції зупинилися на повноваженнях, функціях префектів у Франції. Безперечно в Україні система виконавчої влади в регіонах підлягає реформуванню.

Майбутні юристи усвідомили: головна мета муніципальної реформи – підвищення якості життя людини за рахунок створення ефективної системи управління, вдосконалення системи надання адміністративних та соціальних послуг.