20151007 105613

7 жовтня 2015 року до Головного територіального управління юстиції у Сумській області завітали студенти правового відділення коледжу СНАУ на зустріч з працівниками управління з нагоди Дня юриста.

Із вступним словом до студентів коледжу звернулась перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Сумській області Данильченко Ірина Миколаївна, яка розповіла про структуру, функції та обов'язки Головного територіального управління юстиції у Сумській області.

Під час зустрічі з працівниками управління студенти мали змогу ознайомитися із основними функціями органів юстиції, їх структурою, напрямками діяльністю державної виконавчої служби, підрозділів державної реєстрації, нотаріату, з питань правової роботи та правової освіти та іншими, ознайомилися з роботою управління безпосередньо на робочих місцях працівників.

Найбільше зацікавлення виявили студенти до виступу головного спеціаліста відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області, яка розповіла про новий електронний документообіг у РАЦСах, що спрощує кількість візитів в РАЦС. Для цього на сайті Мін'юсту необхідно створити електронний кабінет, надіслати відскановані документи; через платіжну картку треба сплатити мито в банк. В РАЦС людина приходить один раз, щоб забрати готові документи. Було зазначено, що через електронний кабінет можна реєструвати зміну прізвищ, реєструвати шлюб і смерть.

20151007 110600Слово було надане начальнику відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Сумській області Зубку Миколі Олексійовичу, який розповів про реструктуризацію управління відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 30.01.2015 № 115/5 "Деякі питання діяльності територіальних органів Міністерства юстиції України". Під час виступу було показано на прикладах порядок складання документів в органах юстиції. Крім того звернув увагу на надання первинної та вторинної правової допомоги населенню і залучення спеціалістів до даної роботи, про що було показано відеоролик, зазначивши, що це – найбільший на сьогодні соціальний проект держави. Також студенти побачили у реальному часі роботу системи електронних торгів СЕТАМ – це один із напрямів діяльності державної виконавчої служби. А реєстраційна служба продемонструвала як люди можуть скористатися он-лайн сервісами Міністерства юстиції України.

Завдяки таким зустрічам студенти мають можливість ближче ознайомитися з практичними аспектами своєї майбутньої професії.