Традиційно у ці весняні дні ми звертаємось до постаті нашого світоча. Його життя і творчість опрацьовані в численних працях, але тема жінок на життєвому і творчому шляху мало згадувана. Жінка-кохана, жінка-мати, мати-Україна займали особливе, визначальне місце в особистому і творчому житті

 DSC8975  DSC8976  DSC8981

Т. Г. Шевченка. А тому студенти 231 та 211 груп обліково – фінансового відділення підготували усний журнал на тему «Жінки у долі Кобзаря». Святково прибрана зала, виставка творів Т. Г. Шевченка,обрамлений вишитим рушником портрет Великого Кобзаря. Студенти розповідали про цікаві романтичні зв'язки Шевченка з жінками, світлі почуття до яких лишили слід у поезії. За допомогою мультимедійних засобів й слайд-шоу демонструвалися поетичні твори Тараса, присвячені першому коханню Оксані Коваленко:

...А я так мало, небагато

Благав у бога. Тілько хату, Одну хатиночку в гаю, Та дві тополі коло неї,

Та безталанную мою, Мою Оксаночку...

Згадали й найсвятішу жінку в житті поета–його матір, Катерину Якимівну Бойко, яка «...колихала на руках майбутнє рідної Вкраїни». А пісня «Ой люлі, люлі, моя дитино» на вірші Т. Г. Шевченка у виконанні народної артистки України, Лауреата Державної премії УРСР ім. Т.Г. Шевченка Ніни Матвієнко (відеозапис) нікого не залишила байдужим. Шануймо, вивчаймо Т.Г. Шевченка, звертаймося до слова Великого Кобзаря. Він завжди сучасний.

Г.І.Ярмоленко, Н.І.Чирва.