DSC 0595a

"Людина повинна знати, як допомогти собі самій у хворобі, пам'ятаючи, що здоров'я є найбільшим багатством людини."

(Гіппократ)

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом.

Метою Всесвітнього дня є поінформовати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей і дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба.

Історія цієї пам'ятної дати бере початок у 1993 році, коли рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією, а день відкриття німецьким лікарем і бактеріологом Генріхом Германом Робертом Кохом збудника туберкульозу (24 березня 1882 року) проголошений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

В Україні епідемію туберкульозу оголошено з 1995 року. Захворюваність на туберкульоз та смертність від нього в нашій країні у 8-10 разів перевищують відповідні показники більшості держав Європейського союзу й залишаються на рівні, що визначає його як епідемію.

Туберкульоз - це медико-соціальна та політична проблема, тому для її вирішення необхідно консолідувати зусилля всіх сил нашого суспільства.

24 березня у читальній залі бібліотеки відбулась відкрита виховна година, присвячена проблемі боротьби із захворюванням на туберкульоз. На заході було по-справжньому цікаво. Ведучі - викладачі Носаль О.М., Костян С.В. познайомили всіх присутніх з програмою заходу, яка виявилася дуже різноманітною.

Присутні: викладачі, студенти гр.111, 211, бібліотекарі дізнались з грунтовних виступів дослідників про симптоми, шляхи передачі і розповсюдження туберкульозу, про те, як уберегтися і запобігти захворюванню. Було проведено конкурсне змагання двох команд, які показали гідні знання з предмету дослідження. Діти представили свої стіннівки, склали покроковий алгоритм здорового способу життя людини. У результаті перемогла команда студентів групи 211. Вітаємо з перемогою і бажаємо всім міцного здоров'я!!!