DSC3846

Важлива закономірність розвитку всієї системи освіти – це єдність її структурних елементів: навчання і виховання. Але ці елементи нерівнозначні і неідентичні. К.Ушинський підкреслював, що в системі освіти виховання відіграє провідну роль, а навчання є засіб виховання особистості. Навчання відірване від виховання є тільки розвиток розуму, накопичення знань, а виховання – формування особистості, розвиток і закріплення всіх її духовних здібностей, її характеру. Можливість поєднання процесу навчання і виховання дають як традиційні, так і нетрадиційні форми роботи зі студентською молоддю.

У своїй педагогічній діяльності намагаюсь відходити від класичної форми проведення занять і використовую нетрадиційні форми, зокрема інтелектуальні ігри. Ця форма роботи цікава для студентів усіх вікових категорій. Більшість хороших педагогів це знають і намагаються використати гру у викладацькій діяльності. Гра – це процес, який виявляє у надрах душ студентів незвідані резерви і найкраще проявляє усі сторони юнацького «Я». Гра розвиває логічне мислення, оволодіння культурою мислення, швидкої реакції. Студенти повинні в грі вміти відобразити зовнішній світ і власне «Я», проявити лідерські й бійцівські якості, свій інтелектуальний потенціал. На такій основі формується світогляд особистості, її морально-етичні норми, соціальна позиція. Не стоїть осторонь і педагог. Педагогічна робота повсякденно пов'язана з вирішенням нестандартних питань. Якщо педагог не прагне до вдосконалення власного «Я», то він поступово перетворюється в посереднього ремісника.

22 листопада 217 року в читальній залі коледжу відбувся урок з політекономії у формі інтелектуальної гри. Я намагаюсь створити у студентів культ інтелектуальної гри, часто застосовуючи даний метод навчання. У грі брали участь студенти 2 курсу обліково-фінансового відділення. Команди складалися з п'яти чоловік. На чолі команди був капітан. Достойно з цією місією впоралися капітан команди «Дилери» - Корольов А., капітан команди «Капіталісти» - Донченко Н., капітан команди «Економікс» - Онищенко С.

Гарну гру і бійцівські якості продемонструвала команда «Дилери» - 221 група. Вона отримала 61 бал, друге місце посіла команда «Капіталісти» - 121 група, набравши 48 балів, третє місце зайняла команда «Економікс» з сумою 31 бал. Журі визначило кращого знавця політичної економії. Ним виявився капітан команди «Дилери» - Корольов Андрій.

Директор коледжу вручив грамоти командам і кращому гравцю.

А.М. Самойленко, викладач