10-COLLAGE

«Голодомор, небачене страхіття,

Що холод навіває крізь роки,

Що серце кригою до сліз стискає.

Й скорботу розливає навкруги»

28 листопада у читальній залі бібліотеки відбувся вечір-реквієм, присвячений 85-м Роковинам Голодомору 1932-1933 років.

Учасники заходу бібліотекарі, викладачі, студенти 411, 311, 211 гр. віддали данину пам'яті жертвам Голодомору, через історичні документи, факти, художнє слово розглянули причини і наслідки голоду в Україні 1932-1933 років.

Завідуюча бібліотекою Понкратова Людмила Миколаївна познайомила присутніх з творчістю відомої української письменниці Талан С.О., провела презентацію книги «Розколоте небо», присвячену подіям тих жахливих для країни років.

Ольга Хвостова, українська поетеса, прозаїк, тележурналіст писала в передмові до роману: «За силою передачі надскладних емоцій і життєвих катастроф Світлана Талан наближається до нобелівської лауреатки Герти Мюллер. За глибиною і чіткістю зображення деталей голоду 1932-1933 років роман «Розколоте небо» - до «Марії» Уласа Самчука. За рівнем розуміння і відображення каральної системи СРСР роман близький до «Саду Гетсиманського» Івана Багряного, визнаного класика української літератури ХХ століття.»

На прикладі життя родини Чорножукових, яка мешкала в селі Підкопаївка (Луганська область) присутні відстежили всі етапи впровадження штучного голоду і знищення українців. Були зачитані епізоди, цитати, наведені жахливі факти...

Розкриття теми Голодомору в Україні продовжила викладач української літератури Генайтус Ольга Вікторівна, яка зупинилася на інших творах. Це «Марія» Уласа Самчука і «Жовтий князь» Василя Барки.

Студент 411 групи Головенко Ярослав підготував презентацію-аналіз причин і наслідків голоду в Україні в 1932-1933 роках, показав відеофрагменти з фільму «Голод 33» (за твором В. Барки «Жовтий князь»).

Шаманаєва Дар'я (411 гр.) розповіла присутнім про свідчення очевидців голоду тих років на Сумщині.

Студенти Близнюк Катерина, Гура Євген, Шевчук Вікторія, Стоян Юлія (411 гр.) прочитали вірші українських поетів про Голодомор 1932-1933 років.

Усі присутні пройнялися темою, яка була розглянута, обговорили почуте, навели свідчення своїх близьких родичів про факти голоду, який торкнувся й їхніх родин.

Усім треба пам'ятати про жертви Голодомору, щоб ніколи не повторилося це жахіття, щоб завжди небо було єдиним, а не розколотим над нашими головами...

Фотоальбом