20180214 110737

Продовжуючи традиції ЦК правових та гуманітарних дисциплін, 14 лютого 2018 року студенти першого курсу обліково-фінансового відділення відвідали Краєзнавчий музей м. Суми, а саме виставку «Суми на початку ХХ ст.».

Від екскурсовода ми дізналися про повсякденне життя людей середнього прошарку населення нашого міста, тобто про їх побут, побачили повсякденний та святковий одяг сумчан, їх особисті речі, почули розповіді про незвичні для сучасності традиції, навіть про тогочасне весілля. Було надзвичайно цікаво, особливо запам'ятався вигляд інтер'єру квартири людини середнього класу того часу. Можемо сказати, що на початку ХХ століття в оселях сумчан було не менш затишно, ніж у сучасної людини, адже в них було майже все для комфортного життя. Однак були речі, якими не дуже зручно було користуватися, та ті, які почали тільки-но з'являтися. Серед таких є великий калькулятор, що завжди зберігався у чоловічій кімнаті, дозвіл в яку дітям надався нечасто. Ще одним прикладом може слугувати нова на той час каналізація, яка виникла у 1903 році й значно полегшила життя людині.

Також запам'ятався вигляд тогочасних вулиць, які у м. Суми існують і дотепер. На превеликий жаль сучасна людина не може повністю передати та оцінити ту красу старовинних споруд, адже багато з них були нещадно знищені, залишись лише світлини, як пам'ять нащадкам.

Завдячуючи цій екскурсії, ми, студенти, змогли з легкістю порівняти життя людини на початку ХХ століття з сучасним. Тепер наша скарбничка знань про рідний край стала багатшою на нові знання.

Перегудова Анастасія, студентка 211 групи