FB IMG 1523428420658

31 березня 2018 року, студенти 421 групи Кривоконь Богдана та Забіла Влад, а також студенти 431 групи Дмітрєвський Даніїл та Полякова Єлізавета взяли участь в Дебатному турнірі з політичних реформ, організатором яких стала Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» в м. Суми.

Захід відбувався із залученням молоді та проходив на регіональному рівні. До дебатів були залучені студенти різних закладів вищої освіти, це СумДУ, СНАУ, ХНУВС, у результаті були сформовані команди, по два чоловіка у кожній. Самому турніру передувало два тренінги, перший був присвячений ораторській майстерності, а другий націлювався на обговорення тем для дебатування. Так виносилося на обговорення багато актуальних тем сьогодення, це і забезпечення відкритості списків політичних партій під час виборчого процесу, і важливість забезпечення прозорості партійних бюджетів, а також доцільність забезпечення громадського фінансування політичних партій. В процесі обговорення, темами для трьох раундів стали такі питання:

  • Цей уряд має забезпечити квоту молоді у виборчих списках;
  • Цей уряд має заборонити політичну рекламу під час виборчого процесу;
  • Цей уряд має посилити відповідальність фізичних осіб, які дають хабарі.

Перед кожним раундом, шляхом жеребкування формувався Уряд і Опозиція, завданням останньої було навести вагомі докази спростування актуальності прийняття пропозиції урядом.

Задля більш конструктивних дебатів, команди кожного разу ділилися на дві рівні по кількості команд групи, серед яких був Уряд 1, Уряд 2 та Опозиція 1, Опозиція 2. Дебати проводилися за Британським форматом. Кожному учаснику на виступ давалося по п'ять хвилин, серед яких перша хвилина і остання були захищеними, а під час другої – четвертої хвилини можна було задавати питання і говорити пункти інформації у разі, якщо виступаючий помилявся із статистичними даними або з іншою інформацією.

У результаті, за кожний вдало наведений аргумент, а також за кожну правильну відповідь на питання, команді нараховувалися прохідні бали. До наступного раунду пройшли ті команди, які набрали найбільшу кількість балів.

Ускладнював процес дебатування заборонений доступ до інтернету, а також до друкованих джерел.

За результатами перших двох раундів, журі визначило чотири команди, які далі змагалися за перше місце та поїздку на Всеукраїнський дебатний турнір з політичних реформ.

Так до фіналу пройшли студенти 421 групи Кривоконь Богдана та Забіла Влад. За підсумками останнього раунду, вони зайняли почесне четверте місце, не зважаючи на те, що це був їх перший досвід публічних дебатів.

Тож давайте привітаємо наших студентів з першим досвідом у такій нелегкій справі, а також побажаємо нових звершень та перемог.

Д.О. Дмітрєвський