Друк
Перегляди: 1149

 DSC7712

25-26 вересня 2018 року на базі Наукової бібліотеки Сумського національного аграрного університету відбувся семінар завідувачів бібліотек аграрних навчальних закладів І-IV р.а. «Формування комунікативної культури працівників бібліотек як важливий чинник у подоланні конфліктів з користувачами». До СНАУ приїхали бібліотекарі з різних куточків України – Ніжина, Рівного, Львова, Києва, Харкова, Путивля, Глухова, Запорозької, Дніпропетровської та інших областей.

25 вересня учасники семінару не тільки ознайомилися із змістовними виступами доповідачів, але й самі взяли в них участь. На пропозицію психолога Сумського НАУ Зінченко Світлани Володимирівни бібліотекарі активно створювали колажі і відповідали на психологічні тести.

Завідувач нашої бібліотеки Понкратова Людмила Миколаївна підготувала для учасників віртуальний майстер-клас «ІКТ-креатив. Багатофункціональний сервіс Genial.ly – знахідка для творчого бібліотекаря», який визвав жваве обговорення серед колег.

26 вересня в рамках семінару на базі Коледжу СНАУ відбувся другий етап Всеукраїнського конкурсу «Кращий бібліотекар 2018 року», фіналістами якого стали завідувачі бібліотек ВП " Рівненський коледж НУБіП України» Бурячинська Людмила, Борщівський агротехнічний коледж – Парнета Надія, ВП НУБІП України "Ніжинський агротехнічний коледж" – Скальницька Ірина, екологічний коледж Львівського НАУ – Демчишин-Гула Марія, коледж Сумського НАУ – Понкратова Людмила. Основним конкурсним завданням серед трьох запропонованих журі, було захистити бібліотечний проект, який реалізується у навчальному закладі. Представлені проекти мали різноманітну тематику – «Екобібліотека» (Демчишин-Гула М.), про те, як сучасному студентові знайти себе в житті, з чого складається успіх (Н. Парнета), електронна бібліотека на базі платформи MOОDLE (І.Скальницька), цифровий краєзнавчо-пізнавальний проект «Славетна плеяда Сумщини» (Л.Понкратова), таланти студентів коледжу (Л. Бурячинська).

Родзинкою і вагомим елементом щодо успішного втілення і реалізації проекту бібліотеки коледжу було поєднання в краєзнавчій діяльності книгозбірні традиційних ресурсів і інформаційно-комунікаційних технологій. Проект вже реалізується і працює в коледжі з 2015 року. Основа – цифровий віртуальний краєзнавчий календар, зі сторінок якого читачі дізнаються багато цікавого з історії міст і сіл Сумщини, а також з життя видатних особистостей краю. Нові рубрики календаря «Сторінка дослідника. Цікаве краєзнавство», «Сумщина на сторінках преси» розкривають творчі здібності користувачів, пропагують любов до рідної землі тощо. Даний ресурс доповнив низку інших цифрових проектів бібліотеки, таких як, блог коледжанського бібліотекаря, веб-сайт бібліотеки, виставка-сайт «Безпечний інтернет».

Усі фіналісти отримали відзнаки - Диплом І ступеня Бурячинська Людмила ВП " Рівненський коледж НУБіП України, ІІ ступеня - Парнета Надія Борщівський агротехнічний коледж, ІІІ ступеня Скальницька Ірина ВП НУБІП України "Ніжинський агротехнічний коледж" та Диплом за креативність та інноваційний підхід в бібліотечний роботі - Демчишин Марія Екологічний коледж Львівського НАУ. Людмила Понкратова отримала Диплом у номінації «Я - Бібліопані».

Вітаємо переможців і усіх бібліотечних працівників з професійним святом «Всеукраїнським днем бібліотек» і бажаємо здоров'я, подальших успіхів, натхнення, творчості.

Більше фото на сайті facebook.com.