Головна Новини Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення: за і проти

Оберіть мову

Ukrainian English French German Russian Spanish
Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення: за і проти PDF Друк e-mail
Написав Адмін   
Четвер, 06 грудня 2018, 14:29

 DSC9645

5 грудня 2018 року на базі коледжу Сумського НАУ були проведені судові дебати на тему: «Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення: за і проти». Учасниками даного обговорення стали студенти IV курсу правового відділення.

Модератором заходу виступила викладач суспільно-правових дисциплін Бутенко Л.Г., яка зазначила, що побудова стратегій подальшого розвитку аграрного сектору неможлива без чіткої відповіді на питання щодо майбутнього ринку землі, оскільки лише таким чином можна вирішити більшість проблем, які сформувалися довкола цього питання на державному рівні.

У ході дебатів можливість обгрунтувати власний погляд на порушену проблему отримали студенти ̶ майбутні правники. Так, аргументи на користь продовження дії мораторію презентували студенти: Дмітрєвський Даніїл, Овсюченко Світлана, Полякова Єлізавета. Доповідачі наполягали на тому, що в ситуації, котра склалася, єдино правильним буде залишити дію мораторію в силі доти, поки не буде напрацьована зважена консолідована позиція влади з урахуванням інтересів власників землі й економіки України.

Їх опонентами були: Денисенко Вікторія, Носок Софія, Семененко Поліна, які переконливо аргументували позитивні наслідки скасування заборони відчуження земель сільськогосподарського призначення для української економіки. Адже це, на їхнє переконання, призведе до лібералізації ринку землі, що, в свою чергу, сприятиме підвищенню рівня життя українського села, детермінує зростання його бізнес-активності та сприятиме створенню нових робочих місць. На підтвердження цієї точки зору було висвітлено позитивний досвід запровадження відкритого ринку земель в інших державах.

Справедливо буде також зауважити, що проведені дебати мали на меті не змусити опонентів прийняти чиюсь позицію, а надати можливість обмінятися думками й ідеями. В свою чергу, учасники заходу отримали нагоду розвинути вміння дискутувати, опанувати та послідовно висловлювати аргументи, концентруватися на суті проблеми і відстоювати свою точку зору щодо важливих аграрно-політичних питань для України.

Студентки 441 групи

Овсюченко Світлана, Полякова Єлізавета

Останнє оновлення на Четвер, 06 грудня 2018, 14:41
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

© 2019 Коледж СНАУ | Офіційний сайт. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.