8

Нещодавно на правовому відділенні коледжу відбулося підсумкове відкрите заняття у формі конференції серед студентів І курсу на тему «Специфіка юриспруденції в умовах становлення правової держави». Даний захід став логічним завершенням вивчення дисципліни «Юридична деонтологія (Вступ до спеціальності)».

Конференції передувала копітка робота... Протягом І семестру студенти безпосередньо знайомилися з роботою юристів у різних сферах діяльності, відвідуючи державні органи та суд. Все побачене вони висвітлювали у навчальних робочих зошитах, де виконували юридичні вправи, писали есе та висловлювали власне враження від видів юридичної діяльності.

Доповідь кожного з учасників конференції мала алгоритм, побудований викладачем деонтології, пункти якого містили мотивацію до здобуття професії юриста та власну життєву мету. Особливою змістовними були доповіді наступних студентів: Тягушева Дмитра (411 група), Мойсенко Юлії (411 група) Добродумова Олександра(412 група), Кузьменко Нелі(412 група ), Теренщенко Анастасії (412 група ).

На конференцію були запрошені також гості, зокрема наш випускник – інспектор ювенальної превенції, лейтенант поліції Сумсмького ГУНВП в м. Суми Полуляхов Іван Володимирович, який розповів про особливості своєї роботи та надав практичні поради студентам

Із неабияким подивом констатували гості заходу вправність та логічне висвітлення студентами власних міркувань та побажань на майбутнє. Про готовність до здобуття майбутньої професії сказала і психолог коледжу Коробова О.Г., здійснивши аналіз анкет із відповідями студентів.

Підсумовуючи, хотілося б відзначити, що контроль, в тому числі й у вигляді конференції, залишається важливою складовою навчальної діяльності студентів коледжу. Перехід на нову модель навчання, яка передбачає активність викладача не тільки при викладі нового матеріалу, але і в процесі об'єктивного контролю результатів навчання, а також активність студентів при виконанні самостійної роботи, націленій на досягнення високих показників у професійній підготовці, надбання вмінь самоконтролю вимагає відповідної організації контролю навчально-пізнавальної діяльності й всього процесу навчання.