DSC9658

У Всеукраїнський тиждень права 13 грудня 2018 р. було проведено зустріч із представниками ГТУЮ у Сумській області серед студентів правового та обліково-фінансового відділень.

Дізнались студенти про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», про конституційні права людини і форми їх захисту.

Права людини, їх захист, підвищення правової освіти громадян – ось три основоположні завдання, які покладаються на органи юстиції. Загальна декларація прав людини – перший і основний документ в історії людства, в якому чітко сформульовані положення про права людини.

Наголосили на тому, що цьогорічний Всеукраїнський тиждень права особливий тим, що світова спільнота відзначає 70-річчя Загальної декларації прав людини.

Інтерес до Декларації прав людини не зменшується, він – зростає, адже немає більшої цінності, ніж права людини.

Просто та доступно було висвітлено основні засади діяльності Європейського суду з прав людини

Студенти з цікавістю розглядали зразки документів, обговорювали вимоги для подачі заяви до суду з прав людини, порядок та строки розгляду справ. Звернули увагу студентів, що рішення суду знаходяться на офіційному сайті Міністерства юстиції України.

Фахівці юстиції уроками про права людини збагачують студентів правовими знаннями; прагнуть максимально надавати інформацію про їхні права, навчити захищати свої права.

Викладач правових дисциплін Бісік С.Г.