DSC5798

Для покращення якості професійної підготовки випускників коледж продовжує робити кроки для налагодження й розширення партнерства з роботодавцями. Домінуючими в регіоні є підприємства, які займаються агровиробництвом і торгівлею. Тому, саме для них був запропонований і проведений в коледжі тренінг з автоматизації обліку з використанням програми «Бухгалтерія сільськогосподарського виробництва ред. 2.0», який проводили викладачі Покутня Н.О. та Гриценко В.Л.

На запрошення відгукнулися головні бухгалтери приватних підприємств та фермерських господарств Сумської області. Приємно було бачити серед них і випускників коледжу різних поколінь: Шимко Тамару Миколаївну – головного бухгалтера ПП «Надь» Лебединського району, Зайцеву Світлану Володимирівну - ФГ «Терра 2016» Роменського району, Падалку Ларису Федорівну - СФГ «Падалкове» та інших.

До тренінгу також долучилися і студенти - майбутні випускники спеціальності «Облік і оподаткування», адже підготовка фахівців економічних спеціальностей у коледжі проводиться з використанням сучасного програмного забезпечення, і попереду у студентів навчальна та виробнича практика.

За розробленим наскрізним завданням, наближеним до виробничої діяльності учасники тренінгу виконали у програмі операції із встановлення облікової політики, створення довідників, введення початкових залишків та документів з обліку грошових коштів, розрахунків з контрагентами, запасів і необоротних активів, розрахунків з пайовиками, з оплати праці, реалізації продукції. Заключним етапом у тренінгу стало формування фінансової, податкової та статистичної звітності.

Форма роботи була цікавою і результативною. Головні бухгалтери опановували бухгалтерську програму, пояснювали проблемні питання, а студенти їм надавали допомогу при введенні господарських операцій і доводили, що вони уже готові працювати за фахом і надавати допомогу при впровадженні програмного продукту на підприємствах. Більшість головних бухгалтерів запросили студентів на виробничу практику.

Дякуємо керівникам і бухгалтерам підприємств за співпрацю, запрошуємо на нові тренінги та сподіваємося, що наступні етапи спільної роботи роботодавців і Сумського фахового коледжу СНАУ сприятимуть підготовці фахівців, які відповідають вимогам часу і професійним компетентностям. Попереду освоєння лінійки програмних продуктів BAS та UA-Бюджет.