img 2021 01 18 11 59 16

Професійна робота викладача відрізняється дуже високою емоційною напругою і виснаженням.   Як наслідок, за відсутності додаткової роботи над собою, без створення певних компенсаторних механізмів, можуть виникати різноманітні негативні прояви та психосоматичні захворювання.

Саме тому, з метою формування позитивного ставлення педагогів до власної професійної діяльності, навчання технікам розвитку позитивного мислення; розвитку уміння знімати психоемоційне напруження, знервованості у процесі роботи з аудиторією студентів; допомоги оволодінням техніками самоконтролю, самоорганізації, розвитку почуття віри у власні сили та  можливості практичним психолог коледжу 12 та 14 січня 2021 року для викладачів були проведені  просвітницькі заняття з елементами тренінгу: «Вчимося піклуватися про себе»

Під час заходів практичний психолог, Балинська А.М. провела презентацію основних аспектів професійного вигорання та надала інформацію про сучасні техніки і прийоми стабілізації емоційного стану. Педагоги мали можливість познайомитися з  віковими професійними кризами, діагностували у себе рівень стресу, ознайомились з методами і прийомами допомоги в ситуації професійного стресу. В ході практичної роботи викладачі коледжу мали можливість попрацювати над гармонізацією власного емоційного стану як потенціалу для подолання деструктивних змін особистості та особистісного росту засобами арт-терапії.

У груповій творчій роботі викладачі разом з психологом визначили шляхи профілактики «професійного вигорання», спробували під час релаксації розслабитись і зняти психологічну втому, а також по-іншому подивитись на своє професійне життя. Педагогам надано рекомендації щодо оволодіння технікою позитивного мислення, використання методів профілактики професійного вигорання та збереження емоційного здоров’я.

Учасники заходів дійшли висновку, що адекватне ставлення до роботи і відведення їй належного місця у житті – найкраща профілактика професійного вигорання.