IMG 2021 03 08 11 45 04

Активна участь молоді у процесах прийняття рішень та вирішенні проблем в громадах, де вони проживають, має важливе значення у процесі розбудови відкритого, демократичного, солідарного та квітучого суспільства. Важливо, щоб молодій людині було цікаво бачити себе в майбутньому громади, вдосконалювати та реалізовувати себе та свої проєкти. Вплив молоді на процеси децентралізації є одним з ключових питань молодіжної політики України.

Під час активного вивчення студентами коледжу теми «Громадянське суспільство» з дисципліни «Громадянська Освіта», ми розглянули таке питання, як «Моя участь в житті громади».

Ще під час дистанційних занять ми мали нагоду зустрітись на платформі Zoom з волонтеркою Ксенією Гриник. Останні три  роки вона мама в декреті та волонтерка. Каже, що для неї, волонтерство – це професія! Сумчанка Ксенія Гриник більше двох років допомагає дитячим будинкам, людям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, малозабезпеченим та багатодітним родинам, є координатором допомоги Будинку Дитини.

 Надихнувшись волонтерською роботою та милосердям Ксенії, студенти I курсу разом з викладачами правового відділення  не змогли лишитись осторонь! Зокрема, ідея реалізації власного соціального проєкту спала на думку студентам 111 групи обліково-фінансового відділення. Ми вирішили подарувати хороший настрій  людям  похилого віку, що наразі перебувають в Сумському обласному пансіонаті на вул. Ковпака.

Нарешті прийшла весна, з її неповторним ароматом життя! Все навколо оживає, оновлюється. Тому, недовго думаючи, студенти, на чолі з О.В. Рубан,  вирішили виготовити вітальні листівки та придбати трохи цукерок , аби підсолодити прихід весни. Ідея почала втілюватись в життя завдяки згуртованості студентів коледжу, допомозі 421 та 422 груп та підтримці викладачів правового відділення.

В результаті – проект реалізовано! П’ятого березня маленькі приємності від ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ" передали до будинку для ветеранів війни та праці. Так співпало, що в цей день  пансіонат вітав іменинниць. Отже, і ми також приєднуємось до поздоровлень, всі разом зичимо бабусям здоров’я на многїї літа!

Вкотре наші студенти підтверджують – молодіжні ініціативи втілюються в життя!

Єлізавета Калюжна,

студентка 111 групи та учасниця соціального проєкту