IMG 0124

Підвищуючи власну медіаграмотність, людина отримує чіткіше уявлення про межу між реальним світом і світом, що створили для неї мас-медіа.

Дж. Поттер

В рамках Тижня цифрової грамотності зі студентами 211 та 311 груп було проведено інформаційну годину на тему «Базові цифрові навички та медіаграмотність». Для виживання у світі, в якому інформація перетворюється на зброю, економіка стає електронною, поширюється дистанційна освіта та інформаційний кримінал, будуються інформаційні міста та кіберпростір, а інформаційно-комунікаційні технології змінюють повсякденне життя кожного з нас, необхідно мати певний рівень цифрової грамотності, вміти чинити опір дезінформації та фейкам та піклуватися про свої онлайн дані.

Студенти із задоволенням прийняли участь в обговоренні питань: як навчитись критично оцінювати отриману інформацію, як розрізнити реальність та віртуальну симуляцію, як уникнути впливу дезінформації та пропаганди, а також пригадали правила безпечної роботи в Інтернеті та пограли в гру «Медіазнайко», яка дозволила їм більше дізнатися про складні процеси функціонування медіа в суспільстві, та їхній вплив на аудиторію користувачів медіапослугами. Під час заходу студенти навчилися орієнтуватися в медіапросторі та дізналися, як протистояти агресивному медіасередовищу.

Галина Вернидуб, класний керівник 211 та 311 груп