PIC0018

За ініціативою декількох міжнародних правозахисних організацій весь світ 10 жовтня відмічає Всесвітній день боротьби проти застосування смертної кари.  Студенти II курсу спеціальності «Право» обговорювали суперечливе питання смертної кари на занятті з Конституційного права зарубіжних країн. Противники й прихильники смертної кари наводили вагомі аргументів на користь позиції.

Чимало неурядових організацій домагаються скасувати смертну кару в усьому світі. Сьогодні зі 197 країн світу смертну кару скасували на законодавчому рівні вже в 104. У багатьох країнах оголошено мораторій на застосування смертної кари. В кількох країнах смертна кара застосовується лише як покарання за особливо тяжкі злочини й за особливих обставин. Проте є ціла низка країн, в яких смертна кара й надалі широко застосовується.

Думки та позиції учасників дебатів за і проти смертної кари були досить дискусійними. Проте всі учасники дискусії наголосили, що людина є  найвищою соціальною цінністю в державі і не можна жертвувати принципом першості людського життя.