IMG 20211116 103239 347

Не секрет, що студентські роки найяскравіші та найбезтуробніші за все життя. Молодість, позитивне сприйняття світу, перше кохання, тусовки, вечірки, а іноді й навчання…

Старші покоління люблять повторювати: «Коли ми були студентами, то були більш відповідальними, вчили, зубрили….» або «Ми були не такими, як ви: вдома не сиділи, ходили до бібліотеки, допомогали по господарству». Здається, вони щось-таки приховують. А яке сьогодні студентське життя?

До відома: студентство – загальна назва осіб, що навчаються у закладах вищої освіти (студенти). Науковці визначають студентство як особливу професійно-виробничу групу, здоров'я якої залежить від вікових особливостей розвитку, специфічних особливостей праці та умов життя.

Чим живе студентство? Життя – складне, а тому не просто відповісти на це питання. Навчання, розваги, спорт, підробітки, гуртожиток, друзі – все це частинки студенського життя.

Отож, навчання – головне, важливе, адже оволодіння знаннями, вміннями, навичками, набуття професійних якостей дозволяє стати висококваліфікованим спеціалістом, який обов’язково знайде своє місце та працевлаштування.

Пандемія Covid-19 внесла свої корективи і нині студенти вимушені оволодівати знаннями дистанційно, використовуючи різні платформи та конференції. Безумовно, дистанційка має як переваги, так і недоліки.

Переваги: не витрачається час і гроші на дорогу до закладу освіти, чітко структуровані матеріали і завдання для виконання, можливість використання асинхронного формату, доступ до матеріалів 24/7, навички використання digital інструментів та і просто можна поїсти, коли хочеться.

Але, на жаль, не все так просто. Дистанційне навчання має й недоліки, серед яких погіршення зору, відсутність емоційного контакту, побутова одноманітність, відсутність робочої атмосфери, перевантаженість системи Moodle, проблеми з мережею Інтернет, завеликий обсяг інформації та кількість завдань для виконання.

Ми провели опитування серед 40 студентів обліково-фінансового відділення коледжу та з’ясували, що на виконання завдань після дистанційних занять більшість опитаних витрачають 4-6 годин на добу (22 особи або 55%), третина, зокрема 13 студентів,  витрачають 2-4 години на добу, більше, ніж 6 годин витрачають 4 студенти або 10% і лише 1 студент витрачає менше, ніж 2 години.

Цікаво, а чи зменшився час «живого» спілкування студентів з друзями, однолітками? На це питання позитивно «так» відповіли 30 чоловік або 75% опитаних, що говорить про зменшення соціальної активності студентів. З одного боку – більше часу на навчання (позитив), з іншого – менше на спілкування (негатив). Де ж знайти золоту серединку?

Безумовно, ми сподіваємося, що скоро лихоманка Covid-19 скінчиться і ми, як завжди, зможемо спілкуватися, навчатися, сміятися, отримувати позитивні емоції разом, в коледжі, використовуючи Інтернет лише для навчання, а не спілкування.

17 листопада – День студента, який відзначають в Україні і в багатьох країнах світу. До речі, в Україні, за даними вітчизняних інформагентств, налічується близько 2,5 мільйонів студентів. Погодьтеся таки не мала кількість тих, хто вважає це свято «своїм» і неодмінно відзначає.

Ми вітаємо, шановні студенти, вас зі святом! Бажаємо ніколи не здаватися, не зупинятися на досягнутому, впевнено крокувати вперед. Студентство – це чудова пора, насолоджуйтеся нею, втілюйте в життя найсміливіші ідеї. Хай студентські роки запам’ятаються вам не тільки навчанням, а й захоплюючими студентськими буднями. Не забувайте, що Ви – майбутнє нашої держави  і гарант її соціального розвитку.

На фото: яскраві моменти з життя студентів.

Оксана Неженець