ne dit

Використовуючи Інтернет для спілкування у соціальних мережах, студенти можуть зіштовхнутися з різноманітними ризиковими чинниками. Час присутності здобувачів освіти в мережі у зв’язку з пандемією зростає, як і небезпека зіштовхнутися з різноманітними кіберризиками.

Щоб запобігти потраплянню студентів в небезпечні онлайн ситуації, навчити їх дотримуватися правил безпечного спілкування в мережі Інтернет, зі студентами 221 та 321 груп була проведена виховна година "Недитячі стосунки онлайн ".

Студенти отримали інформацію про небезпеки, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті («секстинг», «онлайн-грумінг», «сексторшен»), оволоділи навичками безпечного спілкування; отримали знання про необхідні дії у разі підозри чи виникнення онлайн-грумінгу чи сексторшену. Під час щирої і невимушеної бесіди зі студентами були обговорені можливі наслідки та небезпеки віртуальних стосунків, наголошено на необхідності вчасного повідомлення про проблему, отриманні психологічної допомогу і правового захисту.

Студентам було нагадано про функціонування «гарячих ліній», де можна отримати консультацію та підтримку:

  • урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті: 1545 (Дзвінки безкоштовні)
  • організація Teenergizer, яка надає консультації “рівний-рівному” з психологом безкоштовно і конфіденційно - https://teenergizer.org/consultations/
  • Чат-бот проєкта #stop_sexтинг на сайті https://stop-sexting.in.ua/chatbot/ або у телеграмі @StopSextingBot
  • Національна дитяча гаряча лінія (отримання психологічної консультації) – безкоштовно подзвонити за номером 116111 (з понеділка по п’ятницю з 1200 по 2000)
  • Видалення контенту з зображенням сексуального насильства над неповнолітньою особою: https://stop-sexting.in.ua/send/
  • Онлайн звернення до кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov/

Класний керівник 221-321 груп

Галина ВЕРНИДУБ