МОЗ вибухонебезпечні предмети

За статистичними даними через повномасштабне вторгнення військових збройних формувань рф в Україну, майже 14 % території держави зазнали забруднення залишками вибухонебезпечних предметів.

В своїх повідомленнях голова Обласної Військової Адміністрації Дмитро Живицький постійно говорить те, що рятувальники та вибухотехніки знешкоджують боєприпаси, які залишили після себе російські військові на території Тростянецької громади, в Охтирському, Конотопському та Сумському районах, застерігає бути уважними, не з’їжджати на узбіччя та не користуватися лісовими дорогами.

Відповідно до листа Департаменту освіти і науки Сумської ОДА від 25.04.2022 № 05.4-13/1974 зі здобувачами освіти коледжу були проведені бесіди, щодо ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами. Студентам роз’яснено, як необхідно поводитися при виявленні вибухонебезпечних предметів: головне – не чіпати небезпечних знахідок, відійти на безпечну відстань (не менше 100 м) та повідомити, зателефонувавши за номерами екстреного виклику 101 або 102!

Увага здобувачів акцентувалась на тому, що вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу та можуть спрацювати від тертя, удару чи механічних дій, і натрапити на небезпечну знахідку можна всюди. Під час війни можуть бути заміновані предмети, які становлять хоч якусь цінність: мобільні телефони, дитячі іграшки, зброя та її деталі, а також, за фактами ДСНС, тіла загиблих людей. Так звані «розтяжки», які одразу непомітні для людини, можуть бути застосовані біля вхідних дверей у будинок, їх виявляють біля місць ведення бойових дій та знаходження військових позицій. Зверталась увага на заборону проникнення до покинутої окупантами військової техніки та дотик до залишених біля неї речей!

Бережіть себе та своє життя!