День Європи Фото

 9 травня в Європейському Союзі та інших країнах відзначають День Європи.  Історично цю дату можна відзначати декілька разів. Перший день - 5 травня,  був заснований на честь створення Ради Європи 1949 року. Другий - 9 травня - саме цього дня 1950 року в Парижі було проголошено Декларацію Шумана, яка відкрила шлях до інтеграції європейських держав та спільну побудову кращого майбутнього. У 1985 році на саміті ЄС у Мілані було прийнято рішення відзначати це свято кожного року 9 травня. Згідно з Указом Президента України від 19.04.2003 р. № 339/2003 в Україні відзначається День Європи – щорічно у третю суботу травня. 

На виховній годині студенти 421 групи обговорили європейські цінності, шлях інтеграції України до Європейського Союзу. Нашу країну та ЄС єднають спільні традиції, історія та культура, демократія і свобода. День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу. 

Відзначення Дня Європи в Україні – це крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій, цінностей Європи, заради миру та єдності на континенті.

Лариса Бутенко