42

20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні, які ризикуючи найціннішим – життям, відстояли майбутнє нашої держави.

«Небесна Сотня» – прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції гідності) у грудні 2013 – лютому 2014 року.

Гідність людини є однією з найважливіших особистісних цінностей, закріплених у багатьох правових актах, в тому числі міжнародних. У Конституції України (стаття 3) гідність людини, як і її життя, здоров’я, честь, недоторканність і безпека, визнаються в нашій державі найвищою соціальною цінністю.

Дійсно, боротьба за демократію, права кожного громадянина під час Революції гідності довела всьому світу, що українці – сильна нація, яка цінує свободу та готова рухатися до європейського простору. Студенти 1 курсу обліково-фінансового відділення коледжу вшанували подвиг учасників Революції гідності та Героїв Небесної Сотні, згадуючи про героїзм та патріотизм справжніх українців, які заплатили високу ціну за майбутнє України як незалежної демократичної держави.

17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи. 

Як сказав поет Василь Старостенко:

І хоч ця битва ще триває

У цей скрутний для України час

Одна надія серце зігріває

Небесна Сотня молиться за нас!

 31

2