20230220 190446 0002

День рідної мови вперше був проголошений ЮНЕСКО в 1999 році. Він покликаний привернути увагу до важливості навчання рідної мови та збереження всіх мов, якими розмовляють у країні чи регіоні. Щороку, 21 лютого, мільйони людей у всьому світі відзначають День рідної мови. Це свято є нагодою вшанувати мовні та культурні традиції свого народу, які передаються з покоління в покоління.

Українську мову знають та використовують приблизно 50 млн людей у всьому світі. В історії нашої рідної мови були доволі складні часи – її забороняли, викорінювали з побуту, культурного та політичного життя. Але, попри всі складнощі, український народ зміг зберегти свою квітучу мову.

В реаліях сьогодення, в умовах війни материнська мова набула для нашої нації особливого значення, як основний носій національних цінностей, знань, які передаються від предків до нащадків. Українська мова – найбагатша в світі, у її словнику налічується більше 200 тисяч слів!

Як говорив відомий український поет Максим Рильський: «Мова — втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за присутність мови, за багатство мови...»

Справді, мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Шануймо рідну мову!