DSC 0200

15 травня 2014 року студенти 111 та 211 груп відвідали Краєзнавчий і Художній музеї.

Краєзнавчий музей представив дві експозиції : «Тарас Шевченко . 200 років» та «Суми і сумчани. 50-60-ті роки xx століття». Особливий інтерес студентів був сконцентрований на фактах перебування Т.Шевченка на Сумщині. Великий Кобзар ,перебуваючи у містах Ромни, Лебедин, Кролевець, Глухів ,Конотоп, був вражений красою природи, місцевим колоритом, людьми Сумщини. Добрими друзями Шевченка були брати-кріпаки з Груні Денис, Григорій, Федот Ткаченки. У 1859 році після десятирічного заслання Тарас Григорович приїхав до Сум з поміщиком Хрущовим. Поет в Сумах пише пісню «Ой, на горі ромен цвіте...» Гостює у Лебедині у братів Залеських, пише пейзажі. У липні 1859 року перебуває у Конотопському районі у братів Лазаревських. Дружба з Лазаревським тривала всі останні роки життя поета.IMG 20140515 095649

Друга експозиція музею – це життя і побут населення, 50-60-х років xx століття. Цікаві факти, пов´язані з побутом , звичаями, з назвами вулиць, вразили студентство.

У Художньому музеї студенти познайомилися з творчістю світових митців. На виставці були представлені полотна українських авторів. Тематика різноманітна: від ікон до натюрмортів.

Весь цей матеріал розширив діапазон знань студентів з народознавства , культури, історії, літературних сторінок життя і творчості Великого Кобзаря.