DSC3689

23 березня 2015 року у читальній залі бібліотеки відбулась зустріч з журналістами газети «Панорама», які презентували проект «Вічна пам'ять героям!» (керівник проекту - головний редактор газети Євген Положій) і книгу-реквієм з однойменною назвою, до сторінок якої увійшли 51 новели про загиблих в АТО наших земляків.

Журналісти Юлія Левківська, яка є й модератором проекту і Володимир Пошва поділилися з присутніми епізодами, моментами (під час зовсім непростими) написання, збирання відомостей про воїнів, загиблих в АТО. Так, наприклад, «кіборг» із аеропорту, Микола Ніколаєнко, у свій час, спробував вступити на юридичне відділення нашого коледжу, але не вистачило коштів, згодом він став студентом заочного відділення юридичного факультету СумДУ, сподівався перейти до Харківської юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, однак плани скоригувала війна. «Я ніколи не повернуся спиною до ворога», - говорив Микола своїм батькам.

Ця книга є першою в Україні спробою зібрати, зберегти й донести до читачів пам'ять про справжніх героїв АТО. Адже, доти, поки ми їх пам'ятаємо, вони – живі! Юлія Левківська звернула увагу присутніх на той факт, що зараз робота також триває: не все з'ясовано, з'являються, на жаль, нові відомості про загиблих.

Наприкінці зустрічі студенти, викладачі і співробітники коледжу взяли участь у благодійній акції допомоги раненим бійцям АТО. Від журналістів всі бажаючі отримали книгу-реквієм «Вічна пам'ять героям». Наш краєзнавчий фонд також поповнився 10 примірниками книги, як змістовний внесок до вже наявних публікацій кореспондента і письменника Олександра Вертіля з газет «Урядовий кур'єр», «Сумщина», присвячених героям АТО.

Висловлюємо подяку студентам та кураторам, які взяли участь в акції і заході: гр. 431 (Бутенко Л.Г.), 432 (Роговенко О.В.), 421 (Бондар О.А.), 422 гр. (Демченко Т.В.), 231 (Скопова О.С.), викладачам Генайтус О.В., Покутній Н.О., бібліотекарям Гриценко Г.В., Понкратовій Л.М.

Дякуємо журналістам за змістовну зустріч і виконану копітку, безкорисливу роботу зі збирання відомостей про наших земляків, загиблих в АТО. Сьогодні є дуже важливим, щоб ця книга не поповнювалась більше новими прізвищами героїв, адже всі ми прагнемо жити в мирній Україні без насилля і жорстокості.

Вічна пам'ять героям!

Завідуюча бібліотекою Людмила Понкратова