DSC8223s

5 жовтня у читальній залі бібліотеки відбулася конкурсна програма «Кращий ерудит в групі», яка проводилася в рамках заходів до Всеукраїнського дня бібліотек. На звання кращих змагалися студенти гр.421 (куратор Єфременко О.А.) і гр.221, 321 (куратор Трипольська Я.О.). Команди самі обрали собі назви: «Фемідіади» і «Голодні студенти». Програма була насиченою і різноманітною. Учасники могли проявити себе у різних галузях знань: історії, літературі, географії. Найбільш цікавими виявилися тури: «Питання зі скриньки» і відеотур: «Відгадай особистість». В останньому турі гравці не бачили портрет особистості, а лише за допомогою навідних запитань відгадували її. Це зробити було не так легко, лише Зіманенкова Кароліна дала правильну відповідь і вгадала портрет Лесі Українки. Конкурс капітанів припускав логічне мислення, тут перемогла Могиленець Світлана – 421 гр.

А взагалі у змаганні перемогла – дружба! Команди набрали рівну кількість балів і отримали від ведучих-бібліотекарів невеличкі призи: ручки, блокноти і зошити. Глядачі-вболівальники теж не лишилися осторонь, активно підтримували свої команди. Лаврик Тетяна, Феоктистова Оксана, Стадніченко Людмила, Сафонова Тетяна проявили себе досвідченими знавцями і відповіли на питання, з якими не впоралися гравці команд.

Вважаємо, що конкурсні програми є дієвим стимулом для розвитку людини, вдосконалення її навичок. Саме в цьому й полягає головний комунікативно-педагогічний зміст таких програм: розвиватися можна, тільки порівнюючи себе з оточуючими, а конкурси і є моментом змагання. Для нас, бібліотекарів, конкурс є ще одним способом спостереження за читачами, їхніми читацькими інтересами, інтелектуальним зростанням; це налагодження жвавого зацікавленого діалогу між бібліотекарем і читачем.