Провісниця світанків голубих

25 лютого виповнилось 145 років від дня народження Лесі Українки, української поетеси, громадської діячки. У коледжі стало доброю традицією вшановувати пам'ять видатних письменників проведенням відкритих виховних годин у читальній залі бібліотеки.

«Життя Лесі Українки – це подвиг митця,

один із подвигів, що підносять 

людину в очах сучасників,

роблять її нетьмарною зіркою

в очах потомків»

Олесь Гончар

«Провісниця світанків голубих» - саме таку назву мав захід, який відбувся 23-го лютого і був присвячений творчості Лесі Українки. У заході брали участь студенти 211, 411 гр., викладач української літератури Генайтус О.В., бібліотекарі.

Студентка 211 групи Миронченко Сніжана познайомила всіх присутніх з біографією Лесі Українки. Виступ прокоментувала Генайтус Ольга Вікторівна, нагадавши всім про те, що Леся Українка мала хист не лише до слова, а також непогано малювала, вишивала і, маючи абсолютний музичний слух, чудово грала на фортепіано. Крім того, плела прикраси з бісеру, цікавилась етнографією і знала сім мов. Цікаво, що псевдонім, під яким Лариса Косач увійшла і в нашу літературу, і в історію, вона запозичила у свого не менш знаменитого нині дядька – Михайла Драгоманова, який свої твори інколи підписував просто – «Українець». Оскільки Леся дуже поважала й любила маминого брата, то, очевидно, вирішила в чомусь бути на нього схожою. До речі, Українкою вона стала в 13 років, а Лесею її завжди лагідно називали в родині...

Студентки Тараніна Юля, Павленко Анжеліка, Голубенко Аліна, Пономаренко Настя продекламували поезії прекрасної поетеси.

Бібліотекар Гриценко Ганна Віталіївна наголосила значення творчості Лесі Українки для розвитку всієї української літератури, підготувавши тематичну презентацію і віртуальну виставку.

Родзинкою заходу стала інсценівка уривка з «Лісової пісні» у виконанні студентів Мацак Дар'ї і Тихого Олександра, які талановито зіграли ролі Мавки і Лукаша.

Цікавим і корисним було дізнатись і про те, які найдавніші видання Лесі Українки є у фонді бібліотеки.

З розширеним оглядом літератури виступила бібліотекар Палецька Лариса Вікторівна, яка ознайомила всіх присутніх як з порівняно новими виданнями поетеси (1980-2000 рр.), так і з найстарішими. Ними виявилися «Вибрані твори», 1948 року видання.

Завідуюча бібліотекою Понкратова Людмила Миколаївна розповіла про те, що у цьому році виконується ще й 45 років від дня заснування музею ім. Лесі Українки на Косівщині і провела віртуальну подорож розділами закладу.

Захід пройшов у теплій, невимушеній обстановці.