Заговори, щоб я тебе побачив

4 квітня у світі відзначався Міжнародний день інтернету. Дійсно, швидкий розвиток інноваційних технологій значно полегшив процес комунікації. Комп'ютери та сучасні гаджети з підключенням до Інтернету дають можливість вільно комунікувати та обмінюватись думками з необмеженою кількістю людей, з будь-якого куточку планети, навіть не виходячи з дому.

Саме про культуру віртуального спілкування, яку ще називають нетикетом, ми спілкувались у читальній залі бібліотеки зі студентами групи 121, куратор Вернидуб Г.О.

Що таке мережевий етикет або Нетикет, його сутність та основні правила і положення, e-mail-етикет, мережевий сленг – основні питання, на які ми постарались дати відповідь. Звісно, що єдиного документу, який відображає усі правила мережевого етикету і є стандартом для усіх, досі не існує. Але ми зібрали найбільш поширені правила, які повинен знати кожен інтернетовець, або «нетизянин» (активний користувач інтернету).

У ході бесіди присутні розібрали основні 10 правил культурного спілкування в інтернеті. Студенти отримали інформаційні буклети, підготовлені працівниками бібліотеки, переглянули відеоролик (Вернидуб Г.О.), який наочно продемонстрував наслідки порушення нетикету: особисті образи, зловмисна дезінформація тощо.

Всі учасники бесіди: і студенти, і бібліотекарі, і викладачі дійшли висновку: для того, щоб усім користувачам інтернет-мережі було комфортно нею користуватись потрібно усвідомити, що інтернет – це не «дика» зона, яка не має правил . Саме загальнолюдські цінності впливають на якісне формування змісту ресурсів і послуг цієї зони, і саме від її користувачів залежить, як вони будуть співіснувати в ній, незалежно від національності, культурних та релігійних поглядів.

Наприкінці заходу бібліотекар Гриценко Г.В. запропонувала студентам долучитися до друзів бібліотеки у соціальних мережах і застосовувати навички віртуального культурного спілкування, обговорюючи художню літературу, останні події з життя суспільства.

Завідуюча бібліотекою Л.М.Понкратова