D-Zh8hHuv-g

У 2016 році Сумська область прийняла від Чернігівської естафету проведення Міжнародного літературно-мистецького Шевченківського свята «В сім'ї вольній, новій...», яке проводиться в Україні з 1981 року. У рамках проведення заходу було передбачено творчі зустрічі студентської молоді з відомими українськими письменниками у вищих навчальних закладах.

Гостями нашого коледжу стали Леся Мудрак - українська поетеса, критик, перекладач, журналіст, кандидат філологічних наук, член Національної спілки письменників України та Незалежної асоціації журналістів, член Громадської ради при Міністерстві культури України, секретар НСПУ по роботі з молодими авторами (з грудня 2014 року) та Оксана Расулова – 19-річна авториня з Черкащини.

"Кілометри на продаж" – таку назву має перша поетична збірка Оксани Расулової.. У цій книзі поєдналося все: глибока щемка лірика, філософія, новаторські форми, вражаюча метафоричність та відвертість, а ще - пройдені/проїхані кілометри - це варто було почути наживо з вуст самої авторки! Потужна енергетика дівчини не лишила байдужими присутніх в залі!

Більш інтригуючою виявилася особистість Лесі. З'ясувалося, що вона – автор першої в Україні дисертації, присвяченої інтимній еротичній поезії. Леся читала студентам поезії інтимної лірики Тичини, Павличка, Рильського, а також власні. Віршовий текст у Лесі специфічний - це спроба вдосконалення традиції говірного вірша.

Леся Мудрак висловила думку про те, що коло еротичної свідомості і поезії українців треба розширювати: не брутально, не вульгарно, а красиво. Її виступ став своєрідним шоу!

Твори Лесі Мудрак опубліковані у збірках «Ніч еротичної поезії» та «Ніч Еротичної Поезії non-stop», «Оголена самотність» (Київ, 2006) та «Горизонтальна зебра» (Київ, 2009). Вірші перекладені польською, німецькою, білоруською, болгарською мовами.

Останні три роки Леся не пише, оскільки займається активною громадською діяльністю.

Біографічна довідка. Леся Мудрак закінчила Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка. Магістр філології, фахівець з літературної творчості , викладач теорії літератури та іноземної мови. Нагороди, почесні звання: Лауреат міжнародних та всеукраїнських поетичних фестивалів, нагороджена дипломом Міністерства культури України «За вагомий внесок в розвиток української літератури» (2009), стипендіат Міського голови (Київ, 2013), лауреат премії «Коронація слова» (2004) та приватної премії м. Вупертайль (Німеччина) за «Вишукану розкутість українського слова» (2006). Лауреат Національної програми «Мистецький олімп України» (2009). Лауреат першої премії Всесвітнього фестивалю поезії «Дітет де Наіміт» (2013).

Ось такі цікаві особистості побували у нашому коледжі!