01

Вже стало доброю традицією проводити конкурсні програми в читальній залі бібліотеки. Прекрасного осіннього дня, 25 вересня, в рамках заходів, запланованих до Всеукраїнського дня бібліотек, така гра відбулась під гаслом «Бути розумним – це круто!»

Взагалі, інтелектуальна гра – це вид гри, що грунтується на застосуванні гравцями свого інтелекту або ерудиції. Гра відкриває в людині індивідуальність, розкриває таланти, формує навички дружнього спілкування, лідерські якості. Цього разу учасниками гри були студенти обліково-фінансового відділення гр. 121, 221, 321 , куратори Неженець О.П., Шумкова В.І. Ведучі бібліотекарі Понкратова Л.М., Гриценко Г.В., Палецька Л.В., журі Савицька Г.П., Павленко А. (студентка гр. 231).

Інтелектуальна гра включала в себе такі тури: мовно-літературний, логічний «Міркуй і відповідай, логіку включай!», «Відгадай ребус». Цікавинками гри були онлайн кросворд «Славетна плеяда Сумщини» і творчий конкурс «Я і бібліотека» (представлення плакатів про своє бачення бібліотеки).

Дві команди «Ерудити» (гр.121) і «Мрія» (гр.221, 321) у ході змагання проявили себе як гарні знавці структури книги, мовно-літературних запитань, відгадування ребусів, у картинках яких були закодовані назви творів сучасних письменників і поетів України.

Безумовно, викликав інтерес і онлайн тур, присвячений видатним людям Сумщини. Розгадування прізвищ, закодованих у кросворді, відбулося у ході дружньої дискусії. Даний тур був заснований на окремому цифровому ресурсі бібліотеки, який має назву «Славетна плеяда Сумщини» і де щомісячно висвітлюється інформація краєзнавчої тематики. Студентам завчасно було запропоновано звернутися до його сторінок і пригадати знаменитих земляків. Були відгадані такі особистості, як Іван Кожедуб, Катерина Зеленко, Іван Багряний, Володимир Голубничий, Володимир Куц, Петро Калнишевський та інші.

«Ерудити» і «Мрія» також представили журі свої плакати «Я і бібліотека» як творче домашнє завдання. Усі старалися. Але у більш сучасному, неординарному вигляді своє бачення бібліотеки визначила команда 02121 гр. «Ерудити». Основна думка, закладена в плакаті така, що, не зважаючи на засилля інформації, з якою людина стикається в соціальних мережах; безпосередньо, натискаючи кнопки пошукових систем, переглядаючи відео YOU TUBE, все рівно бібліотеки будуть існувати і людина буде звертатися до затишних залів, де можна, як відпочити з гарною книгою і поспілкуватися, так і отримати нові знання. Основна ж думка, закладена в плакаті команди «Мрія» - людина розвивається, коли читає, тобто читати – це модно, читай та розвивайся!

Журі гідно оцінило старання учасників обох команд і в запеклій, але дружній боротьбі з невеликим відривом перемогли «Ерудити»!!! Капітанам були вручені грамоти від бібліотеки і адміністрації коледжу, а також невеликі заохочувальні призи!

Дякуємо учасникам інтелектуальної гри і бажаємо подальших успіхів! Чекаємо зустрічі в бібліотеці на нових змаганнях!

Фотоальбом гри можна переглянути тут.