«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування»

Панас Мирний

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Свято це було встановлене указом Президента України Леоніда Кучми в 1997 році. А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

Мова наша мелодійна, солов'їна, ніжна – не вистачить слів, щоб описати її красу. Сьогодні українською мовою розмовляють близько 45 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

Спеціально до цього свята в читальній залі бібліотеки розгорнуто книжкову виставку: «А мова справді схожа на квітник». На виставці представлено 4 розділи: «Наші раритети», «Класики українського слова», «Словник – скарбниця українського слова», «Читання під настрій».

Кожен може почерпнути з виставки своє: кому подобається класична література, а дехто надає перевагу сучасній. Супроводжує виставку віртуальний покажчик: «Абонемент бібліотеки коледжу СНАУ презентує: читаємо українське», який підготувала бібліотекар Гриценко Г.В.

Завітайте до читальної зали бібліотеки і дізнайтесь, що зараз читають, ознайомтесь з виданнями сучасної української літератури та їх авторами.

Завідуюча бібліотекою Понкратова Л.М.