ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Адаптація студентів нового набору до життя та навчання у коледжі

18 вересня 2023


Однією з найважливіших передумов успішної навчальної діяльності першокурсників є їх своєчасна адаптація до умов навчання у коледжі, що розглядається як початковий етап включення їх в професійне співтовариство. Перший курс може стати точкою опори для студента, а може привести до деформацій в поведінці, спілкуванні та навчанні. Саме на першому курсі формується ставлення молодої людини до навчання, до майбутньої професійної діяльності, продовжується «активний пошук себе». Від успішності адаптації часто залежить подальший хід професійного життя людини.

          Для всіх, хто свого часу був студентом, спогади про цей період життя наповнені теплом і радістю. У перші ж дні «приміряння» ролі студента, окрім позитивних емоцій, завжди багато хвилювань, а питань більше, ніж відповідей.

          Сприяти послабленню емоційної напруги, викликаної новим і невідомим, та здійснювати психологічний супровід студентів у новій соціальній ситуації покликані адаптаційні тренінги, які проводилися для першокурсників практичним психологом Темченко Тетяною Анатоліівною.

          У ході тренінгових занять знайомилися й обмінювалися досвідом, вчилися прийомам ефективного спілкування, обговорювали перші труднощі та проблеми, шукали ресурси для їх вирішення. Під час тренінгу використовувалися сучасні методи та прийоми, завдяки яким у групах панувала атмосфера доброзичливості між студентами; подолано емоційну тривогу та напругу, що притаманні студентам на першому етапі розвитку групи. Використовувалися інтерактивні вправи, які допомагають скоротити емоційну дистанцію; розвинено в студентів соціально-психологічні навички самопрезентації; надано належний напрям соціальним цінностям студентів; розглянуто приклади навичок соціально-психологічної поведінки студентів у групі, що загалом сприяє успішній адаптації. Під час зустрічі учасники отримали могутнє ресурсне підживлення для подальшого ефективного вирішення своїх завдань.