ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Червона стрічка – символ життя

02 грудня 2025


1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Червона стрічка міжнародний символ боротьби зі СНІДом та солідарності з ВІЛ-позитивними людьми.

 Це день, коли людство об’єднується заради підтримки тих, хто живе з ВІЛ. Наш коледж не залишився осторонь цієї важливої дати. Зі студентами 111, 211 групи була проведена  інформаційна година «Червона стрічка – символ життя»

Сьогодні ВІЛ-інфекція – це не вирок, а хронічне захворювання, з яким можна жити повноцінним життям за умови вчасного виявлення та проведення терапії. Проте, страх, міфи та дискримінація часто стають більшою проблемою, ніж сам вірус. Саме тому метою нашого заходу стало підвищення рівня обізнаності студентів та формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

Основна частина заходу розкрила суть гасла цього року.

ЗНАЙ! Студентам розповіли про різницю між ВІЛ та СНІДом, шляхи передачі інфекції та, що найважливіше, – як вона не передається (через обійми, рукостискання чи спільний посуд), методи виявлення ВІЛ- інфекції.

ПІДТРИМАЙ! Окрема увага була приділена темі толерантності. Ми говорили про те, як важливо підтримувати людей з ВІЛ-позитивним статусом, не стигматизувати їх та розуміти, що вони є повноправними членами нашого суспільства.

ЖИВИ! Фінальна частина була присвячена цінності життя та відповідальній поведінці. Здоров’я – це наш головний ресурс, і берегти його потрібно змолоду.

Захід пройшов у форматі живого діалогу. Студенти мали змогу поставити анонімні запитання, переглянути тематичні відеоматеріали та взяти участь у вікторині на знання фактів про здоров’я.

Пам’ятаймо: боротьба зі СНІДом починається з кожного з нас – з нашого усвідомлення, нашої поведінки та нашого ставлення до інших.

     Знай правду! Підтримай тих, хто поруч! Живи безпечно!

Олена Носаль, викладач загальноосвітніх дисциплін