ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Чорнобиль – біль України

26 квітня 2023


26 квітня 1986 року … Чорнобильська АЕС… 1 год. 23 хв. 47 сек…  

Техногенна катастрофа в Чорнобилі за своїми масштабами не має аналогів. На територію України припало ¼ усіх випадків радіаційного ураження: забруднено 54,6 тис. км2 — 9% загальної площі країни. Усього постраждали 3 млн 363 тис. людей, з яких ⅓ — діти.    

Швеція стала першою країною, яка повідомила про підвищення радіаційного фону. Проте злочинна радянська влада повідомила про аварію лише через два дні після вибуху.  А 1 травня тисячі киян вийшли на демонстрацію, наче нічого не відбулося. Замість того, щоб повідомити про найбільшу ядерну катастрофу, пропаганда діяла у звичному для себе режимі – засуджувала Захід: “добре сплановану кампанію з приховування злочинних актів мілітаризму з боку США і НАТО”. Вся інформація про катастрофу та її наслідки були засекречені. Аварія на Чорнобильській АЕС стала передвісником розпаду Радянського Союзу. 

Сьогодні росія повторює злочинні дії. Пропаганда, захоплення атомної електростанції в Україні… Це  Злочин проти миру та безпеки людства….                                Висловлюємо свою глибоку вдячність рятувальникам, військовим медикам, всім учасникам ліквідації наслідків трагедії.   

Вічна пам’ять тим, чиї життя передчасно обірвалися в Чорнобильському пеклі.