ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

День партизанської слави в Україні

21 вересня 2023


22 вересня щорічно в Україні відзначається День партизанської слави. У цей день вшановують відважних патріотів, які боролися за нашу свободу. День партизанської слави був заснований указом Леоніда Кучми в 2001 році “на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у Другій світовій війні”.
Раніше в цього дня згадували в основному партизанів Другої світової війни, але з 2014 року і дотепер багато партизан з’явилося серед наших сучасників. Ці хоробрі люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих Росією територіях.
У коледжі також проводяться заходи, присвячені вшануванню цієї дати. Під час проведення виховної години «Сторінками партизанської слави» студенти 321 групи з класним керівником Калюжною О.І. згадали історію партизанського руху в Україні.
Головним центром формування таких загонів під час Другої світової війни була саме Сумська область, адже тут було зручно діяти через велику площу лісів. Також поговорили і про сьогодення. Український партизанський рух під час російсько-української війни — рух опору на тимчасово окупованих територіях України, що виник внаслідок збройної агресії РФ. Після повномасштабного російського вторгнення українські партизани виявляють дива відваги та винахідливості на окупованих територіях. Окупанти не можуть ані на мить забути, що зараз перебувають не на своїй землі, і ніхто їм тут не радий. Наостанок студенти вшанували пам’ять загиблих учасників партизанського руху хвилиною мовчання.