07 травня 2026
У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської щороку в Україні в травні проходить місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Метою місяця є формування культури піклування про ментальне здоров’я.
7 травня 2026 року для здобувачів освіти ВСП «Сумський фаховий коледж СНАУ» було проведено онлайн-зустріч «Стратегії психологічної рівноваги під час НМТ». Нашою спільною метою було розібратися, як приборкати хвилювання, перетворити стрес на корисний ресурс та дійти до дня тестування впевненими у власних силах.
Під час онлайн- включення ми свідомо відійшли від сухої теорії. Натомість ми розбирали конкретні, життєві ситуації та моделювали поведінку безпосередньо в аудиторії тестування.
Стрес – це природна реакція організму на важливу подію. Головне – не намагатися повністю заглушити емоції, а навчитися ними керувати. Ми детально обговорили три кити психологічної стійкості під час іспитів:
Однією з ключових практик, яку ми детально розібрали та відпрацювали в режимі реального часу, стало так зване «дихання по квадрату». Це експрес- техніка, яку використовують у всьому світі для миттєвого зниження рівня адреналіну в крові.
Суть методики дуже проста і займає мінімум часу:
Достатньо зробити 3–4 такі цикли прямо за комп’ютером під час НМТ, щоб серцебиття вирівнялося, а мозок повернувся до логічного мислення.
Шановні студенти! Пам’ятайте, що НМТ – це лише черговий життєвий етап, який ви абсолютно спроможні пройти. Головні інструменти підтримки вже є всередині вас, потрібно лише вчасно активувати вашу індивідуальну формулу стійкості.
Якщо ви відчуваєте, що тривога накопичується, або вам потрібна індивідуальна порада чи підтримка в цей непростий період – мої двері завжди відкриті. Ви можете звернутися до мене особисто (кабінет №20) або написати чи зателефонувати за номером 380970182618.
З вірою у ваші сили та психологічну стійкість,
Максим Миколайович Аніщенко,
практичний психолог ВСП «Сумський фаховий коледж СНАУ»
