ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Гендерна рівність

Гендерна рівність, або статева рівність — це підхід, у основі якого рівні права для представників різних статей, тобто, для чоловіків та жінок.
При цьому, помилковою є думка, що гендерна рівність — це однакове ставлення до всіх. Ні, кожна людина має свої індивідуальні якості та навички. Саме їх, а не стать та пов’язані з нею стереотипи, мають враховувати під час, наприклад, прийняття на роботу.

Приклади гендерної дискримінації
Гендерна дискримінація, як ми писали вище, передбачає різне ставлення до людей на основі їх статі, а не їхніх здібностей чи індивідуальних характеристик.
Дискримінація, породжена стереотипами, проявляється й у школі, університеті й згодом на роботі. Адже дітям нав’язують поняття чоловічих та жіночих професій. 
Такий пресинг обмежує їх у виборі майбутнього шляху й в результаті зменшує можливість проявити себе.
Також часто у засобах масової інформації, наприклад, сексуалізують жінок, що призводить до того, що їхній зовнішній вигляд має більшу вагу, ніж здібності. Це впливає не лише на кар’єру, але й на самооцінку.

Що дає гендерна рівність
Досягнення гендерної рівності має нескінченний перелік переваг.
Більше успішних людей, які змогли реалізуватися. І, відповідно, щасливих. Крім того, рівність позитивно позначається на родинах. Там, де немає усталених упереджень щодо гендерних ролей, сім’ї міцніші й здоровіші.
Це також розвиток бізнесу, оскільки гендерна різноманітність покращує організацію інновацій та продуктивності.
Гендерна рівність сприяє залученню жінок до політичних процесів на рівні з чоловіками. Зараз все більше жінок виходять на політичну арену, але досі більшість державотворчих систем орієнтовані на чоловіків.