ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Герої рідного краю

04 жовтня 2023


1 жовтня 2023 року в Україні відзначають день українського козацтва, день захисників і захисниць України і Покрови Пресвятої Богородиці. В цей день загальнодержавною хвилиною мовчання о 9 годині ранку вшановують пам’ять полеглих героїв у боротьбі за незалежність нашої країни в російсько-українській війні.

Вперше День захисників в Україні почали відзначати у 2014 році за указом президента Петра Порошенка. Свято прив’язали до християнської урочистості Покрови Пресвятої Богородиці – 14 жовтня. Покрову дуже шанували запорізькі козаки. 2023 року День захисника України перенесли на 1 жовтня за указом президента Володимира Зеленського. Свято змінило дату через реформу церковного календаря. А разом із Покровою на 1 жовтня переноситься і дата Дня захисників.

 У День захисників та захисниць України вітають всіх чоловіків і жінок, хто робить свій внесок у захист Батьківщини: ветеранів Другої світової війни та УПА; працівників оборонпрому; правоохоронців; волонтерів; прикордонників; військових медиків, санітарів, кухарів та всіх, хто працює на забезпечення потреб фронту і звісно ветеранів АТО і всіх військовослужбовців ЗСУ та ТРО.

День захисників і захисниць – свято тих, завдяки кому ми втримали незалежність, маємо змогу жити своїм щоденним життям – працювати, навчатися, виховувати дітей. В коледжі також проводяться заходи щодо вшанування пам’яті полеглих героїв і тих хто зараз стоїть на захисті нашої Батьківщини. Під час проведення виховної години «Герої рідного краю» студенти 111 групи разом з класним керівником Радчук О.І. згадували героїв Сумщини, які захищають сьогодні Україну і тих хто вже ніколи не повернеться у свої родини, до своїх близьких.