ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Голодомор – біль серця України

23 листопада 2023


23 листопада було проведено Виховну годину для студентів І курсу обліково-фінансового відділення з теми «Голодомор – біль серця України. ПАМ’ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО».
1998 року Указом Президента України встановлено День пам’яті жертв
Голодомору. Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять
надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені
світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
2006 року Верховна Рада України ухвалила Закон про визнання Голодомору геноцидом українського народу. А в листопаді 2008-го в Києві споруджено Національний
меморіал жертв Голодомору.
Закликаємо усіх – із настанням темряви запаліть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, нашу віру у майбутнє, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.