ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

ІНФОРМАТИВНА ЗУСТРІЧ НА ТЕМУ: «ЧОРНОБИЛЬ: ТРАГЕДІЯ ТА ПАМ’ЯТЬ»

30 квітня 2024


Захід було приурочено до 38-річниці з Дня трагедії Чорнобильської катастрофи.

Учасниками зустрічі були студенти ІІІ курсу правового відділення коледжу, які брали активну участь в обговоренні актуальної теми.

Участь у заході взяли голова Громадської організації «ЛІПОЗІНВАРС» Олександр Семерня та заступниця голови Ірина Приходько.

Спогадами про боротьбу з атомним лихом ділилися Свинаренко Сергій, голова Громадської організації «РАЗОМ», ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Генадій Будник.

ГО “РАЗОМ” – Сумська міська громадська організація ветеранів та інвалідів війни, ліквідаторів аварії на ЧАЕС і інших вразливих верств населення, яка співпрацює з Сумською обласною організацією «Союз Чорнобиль України».

Ризик наслідків страшної аварії ХХ століття став нормою життя ліквідаторів. Це було випробування на мужність, щохвилини, на кожному кроці. Кожен, хто там працював, обов’язково мав дозиметр, виконували різні роботи зі знезараження місцевості, займалися захороненням високорадіактивних відходів.

Наприкінці вересня 2023 року Сергій Свинаренко почав виготовляти м’які ноші для евакуації поранених з поля бою. Ідею, каже, побачив у волонтерів з Шостки та вдосконалив під себе. Сергій Свинаренко налагодив виробництво м`яких нош для евакуації захисників з поля бою.

Ми віримо в перемогу України, пам’ятаємо наслідки Чорнобильської трагедії і подвиг ліквідаторів, що врятували мільйони життів.

Дякуємо за цікаву зустріч і можливість отримати багато корисної інформації.