ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Круглий стіл – платформа для професійного діалогу

04 червня 2024


3 червня 2024 року в коледжі було проведено вже традиційне щорічне  засідання круглого столу, як підведення підсумків роботи конференції «Освіта в умовах трансформації суспільства». Цьогоріч на засіданні обговорювалися актуальні проблеми розвитку освіти в контексті суспільних трансформацій.

Відкрив засідання Круглого столу Андрій ЧОРТЕНКО зі своєю доповіддю на тему «Вектори та розломи: історичний контекст географічного фактору, як складової туристичної привабливості України (середина XIV – початок XIX ст.)».

Серед доповідачів виступили Олена КЛИПА з презентацією «Електронний суд: сучасна інновація у підготовці фахівців-юристів», Олена РАДЧУК з доповіддю «Місцеві податки як основне джерело розвитку регіону», Ольга БАБЕНКО, яка говорила про «Сучасні цифрові технології в освіті», Яна КРАВЧУК з темою «Створення комфортного інклюзивного середовища та застосування педагогічних технологій в інклюзивних групах коледжу» та Світлана КОСТЯН з «Проблеми екологічної освіти населення». Завершила засідання Олена НОСАЛЬ доповіддю «Синдром емоційного вигорання педагогів в умовах воєнного стану в Україні». Ця тема Олени Миколаївни особливо актуальна у наш час, оскільки воєнні дії та нестабільність у країні значно впливають на психологічний стан педагогів, що, в свою чергу, позначається на якості освіти. Розуміння та подолання цього синдрому є критично необхідними для підтримки здорового освітнього середовища, забезпечення ефективного освітнього процесу та збереження професійного потенціалу викладачів.

Обговорення виявилося надзвичайно продуктивним, адже були представлені різноманітні погляди на задані теми, що забезпечило глибоке і всебічне вивчення проблематики.

Засідання круглого – важливий майданчик для обговорення сучасних тенденцій у сфері фахової передвищої освіти. Під час проведення секції Q&A учасники заходу погодилися з тим, що розвиток новітніх технологій є незворотнім процесом, який відкриває широкі можливості для освітян  та підвищення якості освітнього процесу.

Засідання завершилося зверненням до продовження співпраці та обміну досвідом між колегами з метою подолання викликів, які постають перед освітянами сьогодні, для забезпечення якісного та доступного навчання здобувачів освіти завтра.

Завідувач навчально-методичного кабінету,

Ірина ШАПОВАЛ