ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"
ВСП "Сумський фаховий коледж СНАУ"

Людина – не ТОВАР

18 жовтня 2023


З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який світова спільнота відзначає 18 жовтня, класним керівником Ольгою БАБЕНКО зі студентами 211-311 груп обліково-фінансового відділення 16 жовтня була проведена виховна година «Людина – не товар».

Були розглянуті основні питання: причини торгівлі людьми, етапи торгівлі та правила безпечної поведінки при працевлаштуванні за кордоном, а також поради, як не стати жертвою торгівлі людьми.

По завершенню бесіди студенти зробили висновки, що торгівля людьми є третім за прибутковістю видом злочинної діяльності, після продажу зброї та наркотиків. Вона є  глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Метою торгівлі людьми є експлуатація. Акцентовано увагу на ЗУ «Про протидію торгівлі людьми» та телефонах Урядової Гарячої лінії  з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству 15-47 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів), Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства , торгівля людьми та гендерної дискримінації 0800-500-335 або з мобільного 116-123 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).